Czy to jest dobry czas na sprzedaż nieruchomości?

Wpadł Ci do głowy pomysł, aby sprzedać swoją nieruchomość, ale zastanawiasz się czy to dobry moment?

Gdybym jednym słowem miała odpowiedzieć na to pytanie, powiedziałbym “Tak, to jest dobry moment”. W tym artykule pokażę Ci, dlaczego warto zdecydować się na sprzedaż nieruchomości, gdy pojawia się w Twojej głowie taka myśl.

Jestem świadoma, że każda transakcja jest 100 razy przemyślana przez moich Klientów. Wiem też, że często towarzyszą im różnego rodzaju obawy. Czy słuszne?

Niekoniecznie 🙂

Pracuję w branży od 8 lat i spotykam wielu ludzi na swojej drodze. Towarzyszę im na różnych etapach życia. Zazwyczaj całkowicie odciążam ich w sprzedaży mieszkania i przede wszystkim staram się wspierać ich w podjętych decyzjach.

Decydując się na sprzedaż nieruchomości, wielu moich Klientów zaczyna zastanawiać się “co dalej?” lub “czy to dobra decyzja?”… dlatego z pełną świadomością zawsze odpowiadam, że TERAZ jest NAJLEPSZYM momentem.

Jesteśmy narodem, który bardzo często uprawia czarnowidztwo 🙂 Często Zastanawiamy się nad czymś, co nigdy nie nadchodzi lub nadchodzi w zupełnie innej formie. Zastanawiamy się, czy po sprzedaży mieszkania nie stracimy pracy, a tymczasem dostajemy podwyżkę. Rozmyślamy czy zmiana mieszkania na większe jest nam potrzebna, bo przecież kiedyś wrócimy z pracy zdalnej do biura…a  jednak od ponad 2 lat pracujemy siedząc na kanapie lub przy stole w kuchni.

Nie skupiamy się na tu i teraz i na naszych realnych potrzebach… i to jest kardynalny błąd.

Kolejną kwestią towarzyszącą moim Klientom podczas sprzedaży nieruchomości jest otaczanie się rzeszą życzliwych nam osób. Oczywiście nie neguję tego i każdy ma prawo podejmować decyzje, jak uważa, ale chciałabym i zawsze do tego dążę, aby decyzje były podjęte w 100% zgodnie ze swoją intuicją i rozumem. Jeśli właśnie teraz pojawiła się myśl o sprzedaży nieruchomości, to znaczy, że wynika ona z REALNEJ potrzeby. I nie, nie wydaje Ci się, że tak jest. Po prostu potrzebujesz zmiany. Przykładów można podać wiele, ale ja pokuszę się o 3 przykładowe:

  • chęć powiększenia rodziny, 
  • zmiana pracy, 
  • potrzeba powiększenia własnej przestrzeni (np. z kawalerki na 2-3 pokojowe mieszkania)

Jednym zdaniem: kierują nami różne motywy, ale zawsze wynikają one z realnej potrzeby.

Jeśli chodzi o techniczne kwestie związane ze sprzedażą nieruchomości, to drogi są dwie.

  1. sprzedaż nieruchomości we własnym zakresie,
  2. sprzedaż nieruchomości z pomocą doradcy ds. nieruchomości.

Podstawowymi różnicami pomiędzy tymi sprzedażami są: czas i pieniądze. Rozpoczęcie Naszej współpracy nie generuje żadnych kosztów. Realizacja niezbędnych materiałów do zaprezentowania nieruchomości, koszty reklamy, prezentacje nieruchomości są w zakresie zawartej umowy współpracy. W ramach umowy załatwiam za Ciebie także formalności. Oczekuję jedynie udostępnienia nieruchomości i pojawienia się na spotkaniu dotyczącym zawarcia umowy. Wszelkie kwestie dotyczące wynagrodzenia z tytułu wykonanej umowy pośrednictwa w sprzedaży zostają uregulowane na ostatnim etapie współpracy, który został określony wyżej wspomnianej umowie. 

Jeśli jednak jesteś gotów na samodzielną sprzedaż mieszkania, to wszelkie wyżej wymienione kwestie pozostają w Twoich rękach, w tym także bieżące pokrycie wszystkich wydatków związanych ze sprzedażą np. koszty reklamy.

Warto pamiętać, że sprzedaż mieszkania nie musi, ale może być czasochłonna, ponieważ nie zawsze pierwszy zainteresowany nieruchomością, jest jej nabywcą. 

Na sam koniec chciałbym podkreślić, że na sprzedaż mieszkania jest zawsze dobry moment. Jak wspomniałam powyżej, możemy wyszukiwać coraz to więcej wymówek, które przeczą temu, aby podjąć tę decyzję, ale w głębi serca zawsze wiemy, że to jest nasza potrzeba. Takie myśli nie pojawiają się znikąd. Zawsze mają jakieś podłoże i nie warto ich zakopywać pod stertą wyszukanych argumentów. 

Przeczytaj także

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *