Przeprowadzka i co dalej?

Pewnie nieraz zastanawiałeś się jak wygląda życie po przeprowadzce. W końcu to jedno z bardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Gdy opadną już emocje, każda rzecz znajdzie się na swoim miejscu nadejdzie moment, aby zmierzyć się z nową rzeczywistością. Co Cię czeka?

Nowe otoczenie 

Otoczenie jest najważniejsze. To jak wygląda świat obok nas, wpływa na nasz humor i samopoczucie. Ważnym aspektem są również sąsiedzi. To właśnie dzięki nim, możemy stwierdzić, że nowe miejsce zamieszkania jest przyjazne i ciekawe. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to w jakim wieku są nasi sąsiedzi? Czy posiadają dzieci w podobnym wieku do naszych? A może macie wspólne pasje? Ważne jest, aby żyć ze sobą w zgodzie. Przeprowadzając się w nowe miejsce, sprawdźcie kto będzie mieszkał obok.

Nowe wyzwania 

Rzadko zdarza się, że kupując nowe mieszkanie czy dom, jego rozkład jest podobny do poprzedniego. Trzeba się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości. Jeśli do tej pory mieszkałeś w bloku, na czwartym piętrze, a teraz przeprowadziłeś się do się do domu pod miastem, to musisz być gotowy na zmianę. 

Nowe zobowiązania

Mieszkając w bloku zapewne wiele spraw administracyjnych było załatwianych przez spółdzielnię lub wspólnotę mieszkaniową. Przeprowadzając się do domu, ta kwestia ulega zmianie. Wygodny czynsz zmienia się na listę pojedynczych opłat. Ta zmiana wymaga od nas większego zaangażowania i organizacji. Na początku warto zrobić listę niezbędnych opłat, aby przyzwyczaić się do nowych wytycznych.

Nowe wyposażenie mieszkania czy domu

W większości przypadków przeprowadzając się wymieniamy meble i wyposażenie. Po latach przyzwyczajeń do tego samego łóżka, kuchni czy wanny, okazuje się, że w nowym domu czujemy się obco. W takim przypadku warto pozostawić na nowym miejscu jakieś elementy, które będą nam przypominały nasze poprzednie miejsce zamieszkania.

Nowe zasady

Zmiana miejsca zamieszkania często wiąże się z jakimiś istotnymi zmianami jakie zachodzą w naszym życiu. Najczęściej jest to wyprowadzenie się od rodziców, zamieszkanie z partnerem czy pojawienie się dzieci i potrzeba zamiany mieszkania na większe. W nowym miejscu często wprowadzamy nowe zasady, takie jakie nam odpowiadają. Jeśli natomiast jesteśmy osobą, która przeprowadza się do innej, to musimy przyjąć zasady tej drugiej osoby. Z czasem na pewno wypracujemy wspólne zasady, które będą odpowiadać obu osobom.

Jeśli przeprowadzkę traktujesz, jako nowy etap w życiu, stwórz własne rytuały, które pomogą Ci w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. Jeśli natomiast jesteś sentymentalny i chcesz zachować choć cząstkę poprzedniego mieszkania – zrób to. To  Twoje mieszkanie.

Przeczytaj także

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *