Jak zrealizować ten cel? 

Nabycie nieruchomości za gotówkę często określane jest jako marzenie. ,,Jak dobrze byłoby nie mieć comiesięcznej raty kredytu i to jeszcze przez całe życie’’ – tak najczęściej wypowiadają się Osoby, które chcą rozpocząć nowy rozdział swojego życia na swoim.

Przeanalizujemy  jak zrobić, aby jednak to marzenie stało się celem do zrealizowania. A nie tylko takim rozmyślaniem bez przełożenia w rzeczywistości. 

Podam Ci 3 sposoby, aby kupić nieruchomość bez kredytu hipotecznego.

Nim zaczniemy dodam, że nie będzie łatwo. Jeżeli oczekujesz gotowego rozwiązania podanego na tacy to tutaj go nie znajdziesz. Realizacja celów – w tym zakup nieruchomości –  to przede wszystkim praca z samym sobą. Sprawdzanie swoich możliwości. Dokonywanie zmian w swoim życiu. A przede wszystkim w jego nastawieniu. To jest obalanie wszelkich wymówek, które zatrzymują Nas w strefie komfortu. 

Natomiast jeżeli chcesz COŚ zmienić. Zacząć wreszcie żyć tak jak chcesz to zapraszam do dalszej części.

Sposób 1 – Brak wymówek.

 • Nie da się odłożyć w gotówce 500 tys zl.
 • W Polsce nie zarabia się odpowiednich pieniędzy, aby odłożyć na mieszkanie.
 • Wiąże ledwo koniec z końcem.
 • Jeszcze nikt z moich znajomych nie kupił nieruchomości za gotówke.
 • Na pewno nie uda mi się takiej kwoty odłożyć przez całe życie.
 • tutaj masz jeszcze miejsce na dodanie swoich wymówek, które pojawiły się, gdy czytasz ten artykuł.

________________________________________________________________________ 

Zatem po wylaniu wszystkim wymówek, robimy jedną grubą kreskę. Odcinamy się od tego co podcina Nam skrzydła. Nic wartościowego nie wniosło w nasze w życie. Jedynie to, że nic Nam się nie chce zmieniać. W żadnym tym zdaniu nie było nic co zmotywowało by Nas do działania. 

Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. 

                                                   Joseph Goebbels 

Dlaczego sam siebie okłamujesz? Mówiąc do Siebie, że tego: nie da się zrobić. Skąd wiesz? Skoro nawet jeszcze nie podjąłeś żadnego trudu, aby przybliżyć się do wyznaczonego przez Siebie celu.  Tylko z góry założyłeś, że nie da się i już. Koniec. 

Lubimy łatwe i szybkie rozwiązania. Takie gdzie gratyfikacja jest natychmiastowa. Dlatego też 80% Kowalskich woli zaciągnąć kredyt hipoteczny, aby już mieć nieruchomość. Zamiast na nią odłożyć.

Przy kredycie hipotecznym już mam nieruchomość. Mogę nią dysponować. Natomiast gdy mam na nią odłożyć to czas zaczyna się wydłużać i to znacząco. 

Tego nauczyła Nas coraz to większa konsumpcja. Mamy mieć na już, na teraz, bez wysiłku, na kredyt, natychmiast. Aby się delektować tym co zamarzyliśmy. W marketingu nigdy się nie będziesz liczyć. Liczą sie tylko słupki sprzedażowe. Masz jak najwięcej kupić. Zadłużyć się i później być ledwo wypłacalnym. Niestety tak to wygląda od kuchni. 

Nikt nie mówi: kupuj mniej, zrezygnuj z tego czego nie potrzebujesz, to jest Ci nie potrzebne. To nie są hasła sprzedażowe. 

Jak zatem dobrze widzisz to łatwe i natychmiastowe rozwiązanie Tobie nie służy. Szczególnie Twojemu portfelowi. 

Nie ma nic lepszego co sobie możesz dać jak zadbanie od samego Siebie. A tym jest każde działanie , które prowadzi Cię do Twojej niezależności od instytucji bankowych / finansowych. Stajesz się zależy od Siebie.

Zatem przestań wierzyć, że musisz mieć coś na już. Nic nie musisz. Tylko możesz.

30 lat kredytu vs. 6 lat oszczędzania

co wybierasz?

30 lat kredytu < 6 lat oszczędzania

Nie mam innego lepszego wyboru jak oszczędzanie.Szukania nowych rozwiązań. Przełamywanie stereotypów. I to prowadzi Nas do…..

Sposób 2 – Działanie zamiast mówienie.

Wiemy, że karmienie się wymówkami nic Nam nie daje. Tak samo wszystkie slogany reklamowe wyciągają od Nas pieniądze. Zatem co teraz? Zacząć świadomie żyć i szukać dodatkowych pieniędzy.

Przy świadomości życia przede wszystkim skupiamy się na tym jaką Osobą jesteśmy. Nie definiujemy Siebie poprzez liczbę posiadanych rzeczy. To nie rzeczy tylko czyny o Nas świadczą. Min:

 • empatia względem drugiego człowieka;
 • okazanie wyrozumiałości;
 • wyciągnięcie pomocnej dłoni nie tylko, gdy potrzebna jest pomoc;
 • słowa wsparcia zamiast krytyki;
 • dostrzeganie ciężkiej pracy u osoby, której powodzi się finansowo – zamiast zazdrościć jej z tego co posiada.

Tak można byłoby długo. Ten sposób wprowadza w nasze życie brak rywalizacji. Dodaje takiej lekkości, gdy przestajemy się porównać z innymi. Zaczynamy skupiać się na sobie. Na własnym podwórku. Odzyskujemy wolną głowę od niepotrzebnych myśli. Dzięki temu nasza wyobraźnia podsuwa Nam pomysły do zrealizowania.  

Sposób 3 – Nowe źródło dochodu.

Płynnie przechodzimy do działania. Do pozyskania dodatkowych pieniędzy. A tym bez wątpienia są nasz pasje/ zainteresowania. One stają się początkiem ( najczęściej) własnego biznesu. Dodatkowym zleceniem do wykonywanej już przez Nas pracy na etacie. Albo całkowicie zrezygnowanie z etatu na rzecz prowadzenia własnego biznesu. Im więcej próbujemy tym więcej otwiera Nam się furtek do sytuacji, o których nawet nie śniliśmy. Z reszta tak samo jest w kwestii nieruchomości. Do momentu, gdy nie dopuścimy do siebie myśli, że: JA TEŻ KUPIĘ NIERUCHOMOŚĆ ZA GOTÓWKĘ to nic przełomowego nie będzie się dziać. Otwarcie się na nowe myślenie, podejście do życia, otwiera właśnie nowe możliwości zarobkowe. 

Może jesteś dobrym mechanikiem samochodowym. To dlaczego nie spróbować pracy na swoim? To może być dodatkowe zlecenie 1x w tygodniu. w skali miesiąca już masz 4 zlecenia. 

I tak krok po kroku. 

Nigdy nie miałam w sobie standardowego myślenia. Zawsze staram się zrobić coś lepiej. Wyciągnąć wniosku. Nie odpuszczać. Bo życie jest za krótkie, aby nie MARZYĆ i tych marzeń nie zrealizować.

Na koniec moja krótka historia związana z zakupem pierwszej nieruchomości.

,,Przede wszystkim nie mam w gronie najbliższych mi osób, które stawiają sobie cele i je realizują. Więc nie miałam lekkiego zadania jakim było przestawienie się na to, że się da! 

Jednak zawsze chciałam być niezależna. Chciałam mieć swoje małe mieszkanie. Chciałam mieć coś tylko dla Siebie. Tak tego pragnęłam, że zaczęłam pracę na 3 zmiany. Odkładałam każdą złotówkę. Kupowałam tylko najpotrzebniejsze produkty. Ten sposób kontynuowałam przez 4 lata. Odłożyłam całą potrzebną kwotę, aby kupić 22 m2 kawalerkę do generalnego remontu. Nic mnie nie zatrzymywało. Nawet zmęczenie. Wiedziałam, że wszystko co robię to dla Siebie. Nie dla Kogoś. Nie na pokazać. Tylko dla swojej niezależności.’’

Te 3 proste sposoby wniosą same dobre rzeczy w Twoje życie:

 • przestaniesz narzekać;
 • skupisz się na działaniu, a nie mówieniu;
 • zaczniesz doceniać to co masz już od życia;
 • zadbasz o swoje podwórko, a nie sąsiada;
 • zmniejszysz konsumpcję;
 • ukierunkowujesz swoje życie na wartość jaką możesz dać, a nie ilość posiadanych rzeczy;
 • nauczyć się odkładać pieniądze i je szanować;

a to tylko część korzyści jakie wyniesiesz. Reszta pokaże się przy Twoich działaniach.

 

Trzymam za Ciebie kciuki.

Joanna Bogacz

lic. Doradca ds. Nieruchomości nr 22733

Przeczytaj także

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *